fbpx

Dlaczego warto zainwestować w system automatycznego nawodnienia?

Woda jest roślinom niezbędna. Bez częstego podlewania roślinność będzie słabsza i będzie usychać. Najgorzej znosi susze trawnik, który zazwyczaj stanowi największą zieloną połać w naszym ogrodzie. Nie wystarczy jednak deszcz, aby zaopatrzyć rośliny w odpowiednią ilość wody. Warto przejąć kontrole nad naturą i zainstalować system automatycznego nawadniania.

By ułatwić Państwu tę żmudną pracę, stosujemy rozwiązania w postaci automatycznych systemów nawadniających.  Są one  znacznie bardziej wygodne niż „ręczne podlewanie”, pozwalają nam na swobodny wyjazd urlopowy, bez zamartwiania się, że nasze rośliny uschną. W perspektywie czasu systemy nawadniające są także znacznie tańsze niż „ręczne” nawadnianie. Ich inteligentnie zaprogramowane zawsze dopasuje ilość wody w naszym ogrodzie. Inteligentne nawodnienie dostosuje ilość wody w trakcie suszy, aby nasz ogród był wiecznie zielony. Natomiast w czasie deszczu system automatycznie zmniejsza podlewanie lub całkowicie je wyłącza.

Warto zdecydować się na to rozwiązanie z powodów ekonomicznych i ekologicznych. Jeśli mamy możliwość, to warto stworzyć studnie gromadzącą wody gruntowe lub deszczówkę, które będą mogły zostać wykorzystane do nawodnienia zieleni.

Categories: