fbpx

Jak stworzyć wyjątkowy ogród?

Budowa i tworzenie ogrodów Kraków.

Aby ogród miał niepowtarzalny charakter, najlepiej zacząć jego budowę od doprecyzowania koncepcji. Ogród musi odzwierciedlać Państwa upodobania, aby stać się funkcjonalną przestrzenią do zabaw i wypoczynku.

Oprócz szaty roślinnej, o charakterze ogrodu przesądzają także stałe elementy. Istotne jest oświetlenie, mała architektura ogrodowa, jak np. grille, altany, ławeczki, czy też pergole. Powinniśmy także określić styl w jakim powstaną szlaki komunikacyjne, schodki, murki, ogrodzenia i elementy wodne. Warto zastanowić się na tymi fragmentami ogrodu. Przemyśleć też jakie funkcje powinien spełniać nasz ogród? Z jakich materiałów chcielibyśmy wykonać poszczególne elementy? Gdzie chcemy stworzyć miejsce do wypoczynku? Wolimy więcej słońca czy cienia w swoim ogrodzie?

Ważne jest także zdefiniowanie ilości czasu, jaką jesteśmy w stanie poświęcać naszemu ogrodowi. Gdy mamy mało czasu na pielęgnację, lepiej unikać pewnych gatunków roślin, korzystniej jest wówczas zastąpić trawnik kamiennym tarasem czy też żywopłot efektownym ogrodzeniem. Jednak, gdy nie chcemy z czegoś rezygnować, a zależy nam na pięknym utrzymaniu ogrodu, zawsze można skorzystać z profesjonalnego serwisu, jaki gwarantuje firma Beautiful Garden.

Kluczowy dla efektu końcowego jest dobór stylu, który ma królować w naszym ogrodzie. Tu wybór jest ogromny. Możemy zdecydować się na romantyczny styl wiejski, elegancką formalność, modernistyczny minimalizm, swojski styl kolonialny czy niezwykle modny styl dalekowschodni. Każdy znajdzie coś dla siebie. I warto w to zainwestować, bo przecież ogród to wizytówka naszego domostwa.

 

Categories: